Jak urządzić łazienkę? Od mydelniczek po baterie prysznicowe

baterie prysznicoweUrządzanie nowego mieszkania to nie lada wyzwanie. Pokoje wykończone, kuchnia gotowa do użytku, przedpokój pomalowany, łazienka już prawie… Prawie, bo wbrew pozorom, ta niewinna przestrzeń naprawdę wymaga szczególnej uwagi przy planowaniu i urządzaniu. Liczy się zarówno wygoda, jak i wygląd. Piękna funkcjonalna, przytulna i komfortowa łazienka jednocześnie to niestety rzadkość. Warto jednak dążyć do ideału i zadbać o każdy najmniejszy szczegół.

Dużym problemem jest zwykle stanięcie już przed podstawowym dylematem: wanna czy prysznic? Na szczęście istnieją już wanny z prysznicami, wymyślono także prysznice z głębokimi brodzikami, które mogą grywać rolę skromnego substytutu wanny. W każdej z opcji prysznic jest znaczącym elementem wyposażenia, ale i on wymaga dopracowania szczegółów. Jaką osłonę wybrać? Czy ścianki powinny być z plastiku? Gładkie czy wzorzyste? Rozsuwane czy stałe? A popularne baterie prysznicowe? Z termostatem, natryskowe, wannowe… Wybór jest ogromny.

Taka bateria to niezwykle ważny, a niedoceniany element w historii prysznicowej konstrukcji. To od niej w dużej mierze zależy komfort kąpieli. Czy jej kształt jest wygodny w użyciu? Czy oznaczenia są zaprojektowane w sposób zrozumiały? Czy po prostu jest ładna? Najlepiej, jeśli łączy wszystkie te cechy, ale nie jest łatwo taką znaleźć. Dlatego właśnie szczegóły łazienkowe od mydelniczki po baterię prysznicową to niemały orzech do zgryzienia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *