Czym kierować się przy wyborze umywalki?

umywalkiPodczas zakupu umywalki należy szukać produktów dobrych jakościowo, które będą odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz różnego typu zabrudzenia. Takie produkty posłużą przez wiele lat w stanie nienaruszonym.

Obecnie na rynku wybór jest bardzo szeroki. Zakupić można zarówno modele klasyczne, narożne, nablatowe,  jak i podblatowe i wpuszczane. Są umywalki ceramiczne, ale również wykonane z kamienia, szkła, betonu i akrylu.

Najpopularniejsze są zdecydowanie umywalki ceramiczne. Są one bardzo trwałe i łatwe do codziennego czyszczenia. Często pokrywa się je dodatkową powłoką ochronną, które zapobiegają powstawaniu przebarwień.  Modele szklane z kolei wykonane są ze szkła hartowanego. Jest ono trwałe i nie stanowi zagrożenia dla ludzi w przypadku ich stłuczenia.

Umywalki kamienne i marmurowe są natomiast ciężkie i drogie, Ich atutem jest jednak bardzo wysoka trwałość. Na bazie kamienia naturalnego powstają także umywalki z różnego typu konglomeratów. Są trwałe i znacznie lżejsze od kamiennych. Modele ze stali nierdzewnej ulegają częstym uszkodzeniom i zabrudzeniom. Najciekawsze wydają się umywalki drewniane. Wymagają one jednak specjalnego traktowania i specjalnej konserwacji oraz czyszczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *