Jak położyć płytki klinkierowe?

płytki klinkierowePłytki klinkierowe mają bardzo różnorodny kształt oraz fakturę w zależności od nasz wymagań. Są one bardzo trwałe i mają oryginalne kształty oraz wzory, które wyglądają jak cegła. Dlatego warto je zastosować w elewacjach budynku.

Płytki klinkierowe nie tylko dobrze wyglądają na zewnątrz budynku, ale także w środku. Można je zastosować również do wykończenia wnętrz w naszym mieszkaniu.

Przygotowanie do położenie płytek do montażu
Montaż płytek klinkierowych jest bardzo prosty i nie powinien nastręczać większych problemów. Na początku powinniśmy przygotować podłoże przez oczyszczenie powierzchni z kurzu i zabrudzeń. Powinno być one gładkie i nośne.

Jak położyć płytki klinkierowe?
Na przygotowaną powierzchnie nakładamy warstwę kleju przeznaczoną do tego rodzaju płytek klinkierowych. Trzeba pamiętać, aby zacząć układać płytki od narożnika znajdującego się na dole. Warto również zrobić fugi, które wspaniale wykończą naszą ścianę. Należy pamiętać ze płytki klinkierowe można nakładać tylko do 7 m wysokości, ponieważ mogą one się połamać.

Jeżeli chcemy położyć płytki na styropian wtedy najlepiej zastosować siatkę zbrojeniową oraz kołki, które będą potrzebne do odpowiedniego umiejscowienia. Pamiętajmy o tym aby przed nałożeniem kolejnej płytki poczekać aż wyschnie klej. W innym przypadku płytki mogą się poprzesuwać co całkowicie popsuje wzór i cała ciężko włożona praca pójdzie na marne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *