Sposoby doboru deski sedesowej

deska sedesowaZakupu deski sedesowej należy dokonywać jednocześnie z zakupem miski. Wówczas oba elementy będą dopasowane pod względem stylistycznym.

Nieco więcej problemu może sprawić natomiast wymiana starej deski na nową. Należy wówczas dokonać dokładnych pomiarów starego modelu – jego długości, szerokości oraz rozstawu zawiasów. Na zakupy warto zabrać obrys starej deski.

Deska sedesowa musi być trwała i komfortowa w użyciu. Największy wpływ na to ma materiał, z którego została wykonana. Na rynku dominują modele tworzywowe z duroplastu, ABS, polipropyleny i drewna. Te ostatnie są bardzo efektowne, ale równocześnie trudne do utrzymania w czystości.

Kupując deskę sedesową można pomyśleć także o dodatkowych rozwiązaniach, które zminimalizują ryzyko uszkodzenia mechanicznego.  Popularne są tzw. odbojniki. Są to nakładki które umieszcza się na spodzie deski. Amortyzuje się w ten sposób jej obijanie się o ceramikę. Podobnie działa system wolnoopadający. Hamuje on opadanie deski i minimalizuje ryzyko jej uszkodzenia podczas uderzenia.

Ważnym elementem deski sedesowej są również zawiasy. W łazience, pomieszczeniu narażonym na wilgotność i działanie pary wodnej, sprawdzą się te wykonane ze stali nierdzewnej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *